Szczepimy się

Trzecia edycja Łódzkiego Festiwalu Mleka 2024

Trzecia edycja Łódzkiego Festiwalu Mleka już 16 czerwca w Wieluniu

Maszyny, urządzenia oraz pozostałe produkty i usługi dla branży mleczarskiej, spotkania z ekspertami, stoiska łódzkich mleczarni, a do tego atrakcje dla całych rodzin z mlecznymi smakami i wieczornymi koncertami gwiazd polskiej sceny muzycznej. Już 16 czerwca na terenie targowiska miejskiego przy ul. Zielonej w Wieluniu odbędzie się 3 edycja Łódzkiego Festiwalu Mleka.

To będzie prawdziwe święto branży mleczarskiej. Organizowany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi Festiwal od pierwszej edycji cieszy się ogromnym powodzeniem, przyciągając atrakcyjnym programem wielotysięczne tłumy uczestników. Do Wielunia przyjadą dla Państwa przedstawiciele reprezentujący największych producentów maszyn i urządzeń, firm produkujących pasze i nawozy oraz dostawcy usług dla rolnictwa. Nie zabraknie również prelekcji przedstawicieli znakomitych polskich uczelni oraz dyskusji z zaproszonymi specjalistami.

Festiwal to nie tylko wiedza i biznes, ale także świetna propozycja spędzenia czasu wolnego. O bogactwo smaków zadbają mleczarnie z województwa łódzkiego i fantastyczne gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, którym będzie można kibicować w walce o cenne nagrody. Na najmłodszych czekać będą olbrzymie dmuchańce, animacje i malowanie buziek. A już od godziny 15:00 w strefie kibica będziemy mogli wspólnie przeżywać sportowe emocje podczas meczu Polska-Holandia w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wieczorem na festiwalowej scenie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Konopnickiej, Power Play, Sarsa oraz Anna Wyszkoni.

Festiwal to kilka stref:

  • konferencyjna, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, odbędą się panele naukowe oraz dyskusje z ekspertami;

  • mleczarni, ze stoiskami, na których będzie można spróbować produktów łódzkich spółdzielni mleczarskich i zrobić zakupy;

  • wystawiennicza, z maszynami i urządzeniami, nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla rolnictwa oraz inne;

  • konkursowa, w której 40 Kół Gospodyń Wiejskich przygotuje dania w oparciu o mleko i jego przetwory pod okiem znanych i cenionych kucharzy;

  • gastronomiczna, z szerokim wyborem pysznych i świeżych dań oraz dużą liczbą miejsc siedzących;

  • atrakcji dla dzieci, w tym animacje, malowanie twarzy oraz olbrzymie dmuchańce;

  • strefa kibica, gdzie będzie można wspólnie obejrzeć mecz Polska-Holandia;

  • artystyczno-rozrywkowa, ze sceną główną, na której wystąpią wyżej wymienione gwiazdy.

 

Wstęp wolny. Wszystkie strefy Łódzkiego Festiwalu Mleka będą otwarte od godziny 9:00. Więcej informacji: www.festiwalmleka.pl.

 

Komunikat Mieszkańcy ul. Witawa w Dąbrowicach - przerwa w dostawie wody

Komunikat Kasa Urzędu nieczynna

Dzień Dziecka - 03.06.2024 - relacja

W dniu 03.06.2024 r. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Dąbrowicach odbyły się obchody Dnia Dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji: wizyta białego misia Krzysia, gry i zabawy sportowe, stoiska tematyczne, dmuchańce, zjeżdżalnie, dmuchane boisko do piłki nożnej, trampolina, piknik na kocyku, ciasta, wata cukrowa, popcorn, gofry, kanapki, napoje, zakręcone frytki na patyku, wystawa klasyków dla miłośników motoryzacji, rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Dąbrowice 50 lat później”.

Serdeczne podziękowania składamy Sponsorom bez których organizacja święta dla naszych dzieci byłaby niemożliwa.

Dziękujemy :

- Firmie ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.

- Radnym Rady Miejskiej Dąbrowice

- Tomaszowi Walczewskiemu - Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego

- Piekarnia Dąbrowice

- Kellanova

- Radzie Rodziców i Rodzicom

- MPC Paweł Oleksiewicz

- KGW Liliopol

- KGW "Dąbrówka" Witawa

- KGW Klub Kobiet Aktywnych - Dąbrowice

- Koło Gospodyń Wiejskich W Dąbrowicach

- KGW Wsi Mariopol-Rozopol

- KGW Augustopol

- KGW Baby

- KGW Zgórzanki

Ostrzeżenie meteorologiczne 50/2024

Zjawisko/stopień zagrożenia Burze/ 1
Obszar województwo łódzkie powiat kutnowski
Ważność od godz. 11:00 dnia 31.05.2024 do godz. 20:00 dnia 31.05.2024
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 70 %

Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Dąbrowice

 

Komunikat – w dniu 31 maja 2024 r. Urząd Miasta i Gminy Dąbrowice będzie nieczynny z wyjątkiem Urzędu Stanu Cywilnego – telefon 24 252 25 95.

 

Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania  w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r.